Preporuka učenicima:

« Studeni 2019 »

Lutkarski mjuzikl „Dobro se dobrim vraća“
Autor: Rebeka Matulić, 14. 11. 2018.

Povodom Dana škole učenici od 1.-5. razreda imali su priliku pogledati lutkarski mjuzikl ''Dobro se dobrim vraća''. Kako bi vam što bolje dočarali predstavu, pogledali smo je i saželi priču.
Predstava je započela pjesmom koja je govorila o morima i oceanima. Kroz tu pjesmu smo naučili nešto novo što prije možda i nismo znali. Zaronili smo u morski svijet Jadranskog mora i poslušali priču.
Priča se odvija u dubinama Jadranskog mora sa glavnim likovima: Špar-Ar, Girica-Irica, Hobotnica-Obotnica, Ribice, Bakalar-Lar i Morski pas-As.
U samom početku Hobotnica-Obotnica se našla u nevolji. Mreža je pala na nju i nije se mogla osloboditi. Ribe su joj odlučile pomoći iako ona njih inače jede. Ona im je zahvalila i rekla da imaju uslugu kod nje.
Jednog je dana došao Bakalar-Lar koji je došao iz drugih krajeva mora. Ribice ga u početku nisu željele prihvatiti, ali na kraju su ipak odlučile učiniti dobro djelo. Jednog jutra došao je strašni Morski pas-As koji je bio gladan. Ribice nisu mogle izaći iz svoje špilje zbog Morskog psa pa su se sjetile Hobotnice-Obotnice koja im je dugovala uslugu. Bakalar-Lar je bio hrabar pa je pozvao Hobotnicu-Obotnicu koja se također odvažila i uz našu pomoć pobijedila Morskog psa.
To je bio kraj priče.
Poruka ove priče je da se dobro uvijek dobrim vraća. Kroz pjesmu i ples mogli smo naučiti da je uvijek dobro pomagati jer će se to nama vratiti. Škola je za učenike koji su gledali ovu zabavnu i smiješnu predstavu dobila CD s cijelom lutkarskom predstavom i pjesmicama. Zahvaljujemo glumcima iz Splita koji su nas razveselili ovom predstavom na naš Dan škole.
                                                                                        Rebeka Matulić, 7.b