Advent u našoj školi
Autor: Administrator , 22. 12. 2016.

Prosinac je vrijeme darivanja i priprema za nadolazeće blagdane. U našoj školi obilježit ćemo ga brojnim aktivnostima i događanjima:

- Božićni koncert učenika Osnovne
  glazbene škole

Program koncerta

- Akcija prikupljanja plastičnih čepova
Ove godine priključit ćemo se akciji "Plastičnim čepovima do skupih lijekova" u svrhu pomoći Udruzi oboljelih od leukemije i limfoma (UOLL) a sa ciljem pružanja pomoći oboljelima na području cijele Republike Hrvatske.
Pozivamo vas da se priključite akciji te tijekom prosinca prikupljate tvrde plastične čepove od kozmetike (paste za zube, laka za kosu, šampona, krema…) ili hrane (kečapa, majoneze, ulja, mlijeka, jogurta, sokova u boci i tetrapaku, namaza i slično.
Čepove ćemo odlagati u za to predviđene kutije koje će biti u svakom razredu.

- Caritas narukvice „Za 1000 radosti“

Prigodnim promotivnim narukvicama s porukama, djeca i mladi će uz pomoć svojih učitelja i učiteljica otkrivati ljepotu dobrote: kako biti prijatelj bližnjima u nevolji, oskudici, bolesti; kako prepoznati potrebe ljudi oko sebe, udružiti se i pravodobno i primjereno pomoći. Već 5 kn  – pa i manji novčani dar – izdvojen za narukvicu može promijeniti nečiji život. 50% sredstava koja se u školi prikupe škola može sama usmjeriti obitelji u potrebi u lokalnoj zajednici, a s drugih 50%  putem Hrvatskog Caritasa i mreže Caritasa učenici će solidarno pomoći obiteljima diljem Hrvatske.

- Caritasova  – NAZOVI i POMOZI!

U sklopu akcije „Za 1000 radosti „ možete se uključiti i pozivom na donacijski telefon 060 9010 (cijena 6,25 kn po pozivu).

Pokažimo solidarnost i priključimo se u što većem broju ovim hvale vrijednim akcijama.

- Predstava "Jaje" u izvedbi dramske družine 2.a razreda

- Škola za Afriku - prodajna izložba

I ove godine naša škola uključena je u UNICEF-ov projekt Škole za Afriku.
U mjesecu darivanja učenici 4. razreda i učenička zadruga organiziraju prodajnu izložbu svojih radova.
Pozivamo vas da dođete i podržite našu akciju u petak 23. prosinca u 9:00 sati ispred Privredne banke u našem mjestu.