Ekskurzija osmih razreda

Datum objave: 17. listopada 2023.

U utorak, 10. listopada otišli smo na ekskurziju u trajanju od četiri dana. Za to vrijeme obišli smo različita mjesta. Na putu za Zagreb posjetili smo Plitvička jezera koja su nas oduševila svojim prirodnim ljepotama.
U Zagrebu smo razgledali Tehnički muzej gdje smo bili ponajviše uzbuđeni zbog kaveza oko kojeg prolazi struja. Jednako zanimljiv bio je i rudnik kao i izložba starih automobila, zrakoplova i sl. Potom je uslijedila ugodna vožnja kroz Hrvatsko zagorje i posjet Muzeju neandertalaca u Krapini i dvorcu Trakošćan.
U Krapini smo imali vrlo zanimljivo predavanje o neandertalcima dok smo prolazili kroz prošlost gledajući kratki film o njihovu načinu života. Dvorac Trakošćan bio je zanimljiv samim time što se nalazi na vrhu brda, a šetnja do njega bila je sasvim smirujuća. Nakon takvog uzbudljivog dana malo smo se zabavili u Amazingi. Vrhunac ekskurzije zasigurno je bio posjet Postojnskoj jami u Sloveniji gdje smo svi bili fascinirani ljepotom i duljinom jame, a oduševila nas je i sama čovječja ribica koju smo uspjeli pronaći s obzirom da je njezin prostor u kojem živi jako mračan. Ekskurziju smo zaokružili dolaskom u Pulu gdje smo razgledali akvarij i čuvenu pulsku arenu.  U akvariju smo vidjeli svakakve vrste jadranskih ali i egzotičnih riba dok nas je arena oduševila svojom veličinom i očuvanošću.
S ove naše ekskurzije vratili smo se puni dojmova i zadovoljni što smo družeći se razgledali i ponešto naučili o svim sadržajima koje smo obišli.

                                                                                                 Ivona Cetinić 8. b

„Svidjela mi se dvorana Nikole Tesle u Tehničkom muzeju. Vodič je bio jako zanimljiv jer nam je na zabavan način prikazao najvažnije Tesline izume.“                                                                                   Luka Žanetić 8. a

„Najviše mi se svidjelo u Postojnskoj jami. Oblici su, koje smo vidjeli vozeći se vlakićem i kroz šetnju, nevjerojatni. To je pravo čudo prirode.“

                                                                                                Nora Tomić 8. a

„Meni je bilo lijepo u pulskoj areni. Iako sam je viđao na slikama, nisam vjerovao da je tako velika dok je nisam imao prilike razgledati.“

                                                                                               Marko Oreb 8. b

 „Lijepo mi je bilo u pulskom akvariju. Sve te ribe, velike i male, ali i druga morska stvorenja, upravo su nevjerojatni.“

                                                                                              Lucija Tabain 8. b

Pročitajte još

Podjela svjedodžbi!

Podjela svjedodžbi!

Dragi učenici! Podjela svjedodžbi učenicima Osnovne škole bit će u utorak, 30. lipnja 2026. prema sljedećem rasporedu: 1. – 4. razred u 9:00 sati 5. – 7. razred u 10:00 sati Podjela svjedodžbi učenicima Osnovne glazbene škole Oliver...

Među najboljima u Zelenom koraku

Među najboljima u Zelenom koraku

Učenici naše škole, su opet među najboljim malim ekolozima u Republici Hrvatskoj. U ponedjeljak 15. lipnja dm je učenicima 4.b razreda uručio nagradu za uspjeh ostvaren u Zelenom koraku, akciji prikupljanja i recikliranja starog papira. Prema rezultatima 13. eko...

Skip to content