Predstava „Eko jeka i čarobna planeta“
Autor: Ante Babačić, 16. 4. 2012.

Bliži se Dan planete Zemlje (22. travnja) i povodom toga Udruga „Šareni svijet“ pripremila je prigodnu predstavu za djecu nazvanu „Eko jeka i čarobna planeta“.

Predstava će se održati u našoj školi u četvrtak 19. travnja, u učionici broj 12.

U 15:00 sati za učenike I. i II. razreda, a u 16:00 sati za učenike III. i IV. razreda.

Vrijeme trajanja predstave je 45 minuta.

Cijena ulaznica je 10 kuna

NAPOMENA: Toga dana će se cijela razredna nastava održati u poslijepodnevnoj smjeni, razredi koji su prema rasporedu u poslijepodnevnoj smjeni bit će u svojim matičnim učionicama, a ostali prema navedenom rasporedu:

I.a – broj 9

II. b – broj 6

III. b – broj 3

IV. b – broj 4

Predstava u sebi sadrži ekološke poruke bitne za svakodnevni život i ekološko osvještavanje najmlađih. Četiri elementa prirode: zemlja, voda, vatra i zrak zanimljivo su predstavljeni kroz zabavne magične trikove gdje djeca trebaju pokazati svoje znanje o prirodi i stvarima koje nas okružuju. Važno je ispravno se ponašati prema našoj okolini i cijeloj planeti, jer ćemo ju jedino tako moći očuvati za ljepši život i bolju budućnost svih bića koja na njoj žive.

Predstava je interaktivnog karaktera i prožeta humorom, veseljem i edukativnim porukama. Djeca cijelo vrijeme aktivno sudjeluju u izvođenju svih aktivnosti, a kraj je obogaćen plesnim djelom u trajanju od oko 20 minuta, gdje djeca radosno učestvuju plešući na poznate dječje pjesmice i osmišljenu koreografiju.

Ciljevi i obrazovna postignuća predstave „Eko jeka i čarobna planeta“ su:

• Podizanje ekološke svijesti i odgovornosti te održavanje čiste okoline.
  • Pravilno ponašanje i način reagiranja u određenim kriznim situacijama (požar, potres, poplave).
  • Stjecanje znanja o prirodi oko nas.

U ponedjeljak, 23. travnja u prizemlju škole izložit će se likovni radovi na temu „Volim more – volim planetu“.