Svjetski dan učitelja, 5.listopada
Autor: Administrator , 4. 10. 2012.

U više od sto zemalja svijeta, pa tako i u Hrvatskoj obilježava se Svjetski dan učitelja, proglašen od UNESCO-a 1994.g. Na taj se način ističe važnost rada svih učitelja i njihov utjecaj na razvoj društva. Naglašava se važnost, kako obrazovanja tako i profesije koja ga nosi.

Povodom ovog dana pisali smo našim učiteljima…  Pročitajte

Pismo Abrahama Lincolna učitelju svoga sina

Učitelji

Učitelji nas uče,
učitelji nas muče.
Pišu po ploči
imaju dobre oči.
Ne smij se učiteljima
čija su lica blijeda
jer iz njihovih usta
mudrost se reda.
Imaju pametnu glavu,
ali ponekad od nas
dobiju glavobolju.
Lica su im vedra.
ali lomi im se kreda.

Anita, Lea, Lucija, Marija, Zlatan    III.a

Pismo učiteljima

Dragi učitelji, htio bih vam zahvaliti na mnogo uloženog truda prema meni i mojim prijateljima. Hvala vam što ste nam pokazali nešto novo i dobro, a to je škola. Za mene je škola mjesto gdje učimo i družimo se. Hvala što ste sve ove godine bili uz nas, poticali nas da učimo i da budemo dobri.

Andrija Mardešić VII. b

Pismo učiteljima

Cijenjeni učitelji,                                                                                                                                                                hvala vam što ste me puno toga naučili i nadam se da ćete me još toliko naučiti. Ujutro pred školom svim se učenicima javljate, ponosno ulazite kroz školska vrata, a ja želim da tako bude još dugi niz godina. Učit ćete nove učenike i nadam se da će vam biti zahvalni, kao što sam vam ja jako zahvalan za sve što ste me naučili.

Marko Surjan, VII. b

Svjetski dan učitelja

Imam jednu molbu za Vas: da me naučite kako se bolje slagati, kako sreću primiti, tugu pregaziti, mržnju i ljutnju pobijediti, kako bol ne skrivati, ljubav upoznati, kako živjeti svoj život s puno samopouzdanja.

Toni Borovina  VIII.b

…Hvala Vam i na svim lošim ocjenama jer da nije bilo njih, ne bih imala poticaj i motiv za više i bolje.

… Mnogi pričaju o školi i učiteljima loše, ali zapravo nitko uistinu to ne misli jer škola nam je drugi dom, a učitelji drugi roditelji.

Nina Franulović   VIII.b

Znam kad jednog dana budem netko poput Vas, sjetit ću se svega što ste me naučili i pokušati što bolje upotrijebiti to znanje.

Katarina Žuvela    VIII.b