« Srpanj 2024 »

Škola za Afriku
Autor: Katarina Curać, 22. 10. 2012.

Učenici Osnovne škole Vela Luka zahvaljuju se svima koji su sudjelovali u akciji „Škola za Afriku“.Vašim činom dobrote i suradnje pomogli ste da uspješno realiziramo našu akciju, a nama ste pokazali ljepotu darivanja.
U petak ,19.listopada  zajedno  smo prikupili 7000 kn.
Hvala Josipu i Ivi, plesnoj skupini Mila i Radiu Val. A posebno veliko hvala našim mamama i bakama.
Fotogalerija!

Prošli je tjedan naša škola kroz različite sadržaje uspješno realizirala projekt „Škole za Afriku“. Svi su razredi izrađivali plakate i sređivali panoe u svojim učionicama i hodnicima škole. Učenici VIII. A razreda Ana Berković, Mateo Žuvela i Marko Mušić s učiteljicom geografije Mirjanom Žanetić održali su Geo radionicu o Africi za učenike od II. do V. razreda i na zanimljiv način mlađim učenicima približili taj neobičan kontinent.

Učenici VI. razreda su na satu hrvatskog jezika pisali pisma djeci Afrike. Najljepša pisma pročitali su učenici Hana Kalebić, VI. A i Petar Žuvela, VI.B u radio emisiji „Zajedno za djecu Afrike“ u kojoj su gostovali s već spomenutim osmašima, učiteljicom Mirjanom Žuvela i pedagoginjom Katarinom Curać i na taj način približili naš projekt mještanima.

Učenice VII. B  razreda Diana Družić i Vita Oreb i učenice VIII. B  Lucija Berković i Lara Barčot prezentirale su svoja istraživanja o UNICEF-u i pitkoj vodi, učenicima od V. do VIII. razreda.

Učenici VII. A i B održali su raspravu o ekološkoj i genetski modificiranoj hrani uz pomoć učitelja biologije Tonija Šale i naše pedagoginje.

A učenike IV. razreda  sa životom njihovih vršnjaka u Africi, putem Skype-a, upoznala je Petra Anić koja živi u Južnoafričkoj Republici.

Naše zadrugarke bile su posebno vrijedne, oslikale su 302 majice naših učenika. A naša likovna grupa izradila je 3D plakat kontinenta Afrike.

Središnji događaj svakako je bila prodaja slastica i peciva uz program plesne skupine Lyudmile Jung. A Josip i Ivo poklonili su nam „dobar ritam“. Naš kapelan je na samom početku blagoslovio hranu.

U jedan školski sat mi smo prodali SVE, ama baš sve. U čas su naše slastice planule. Posebna gošća na prodaji bila je naša draga prijateljica Milka Babović koja je radosno obilazila sve štandove naših učenika. Tom je prilikom izjavila: “Jako sam radosna jer je prošle godine bilo dobro, a ove još bolje. Dobro je što sudjeluju i mladi i stari da bi netko dobio komad kruha.“

Vrijeme nam je brzo prošlo u radosnom druženju i pomaganju. Jedva čekamo da sve ovo ponovimo i dogodine.

Petra Cetinić i Nina Žuvela, 6. a

Pogledajte fotogaleriju!