Škola u prirodi
Autor: Administrator , 20. 4. 2013.

Sa Starom Damom u Park šumi Golubinjak                      Zabava i opuštanje na snijegu u Begovom Razdolju

Škola u prirodi bila je odlična, puna predivnih ljepota, ma zaista prekrasno. Pet dana predivnih. To će biti moja prva i zadnja nezaboravna škola u prirodi. To je bila mala kratka avantura.

Marija Magdalena

Begovo Razdolje sa snijegom i prirodom je dovoljno pokazalo kako bi njihov zimski turizam moga biti dosta razvijen. Hotel i sobe sa balkonom daju odličan pogled na snijeg, grudali smo se i sanjkali i sve zajedno bilo je odlično. Svakodnevna putovanja su nam uljepšala ekskurziju i mislim da nećete pogriješiti idete li na Begovo Razdolje. Ali tako što će uvijek brzo proći baš zato što je zanimljivo.

Ivan Dragojević IV.

Škola u prirodi

Nena Oreb IV. A

1. Dan

Utorak je, budim se rano i idem na stajalište to jest na pristanište gdje smo se okupljali. Pozdravljali smo se s roditeljima dok smo ulazili u brod. Putovali smo do N.P. Krke. Kad smo došli pogled je bio prekrasan, samo na tren pogledati te kuće uz slapove bila je divota. U jednoj kućici je bila i suvenirnica u kojoj su neki kupili i suvenir. Na Krki smo i ručali uz lagani povjetarac i uz divne šume. Kad smo ručali krenuli smo prema Begovu Razdolju gdje nam se smještaj, navečer smo birali miss i mistera.

1. Dan

Jutro je i u svojim sobama spremamo ruksake za Ogulin. Kad smo se pripremili spustili smo se na doručak. Iza doručka sa autobusom krećemo prema Ogulinu. U Ogulinu smo posjetili Zavičajni muzej u kojem smo vidjeli spomen sobu Ivane Brlić Mažuranić. Kad smo izašli iz muzeja dočekale su nas lijepe kostimirane vještice sa Kleka. Igrali smo se letenja na metli i dobili dozvole. Čak smo vidjeli i Đulin ponor a o njemu smo čuli i legendu. Ručali smo na jezeru Sabljaci. Bilo je prekrasno. Na svakom licu bio je smiješak. Iza ručka smo se prošetali pokraj jezera. Kad smo se vratili na Begovo Razdolje otišli smo na snijeg. Jako sam se veselila i bila sam jako sretna. Kad smo se vratili u hotel večerali smo i otišli se pripremati za pidžama party.

1. Dan

Četvrtak je, spuštamo se na doručak i krećemo prema park šumi Golubinjak. Tamo je bilo prekrasno. Divila sam se toj šumi punoj zelenila, a na nekim mjestima je bilo i snijega. Kad smo se vratili u hotel ručali smo i otišli u sobe odmoriti se. Kad smo se odmorili izišli smo vani na snijeg. Bilo je super. Iza večere smo išli u sobe pripremiti se za SHIZ-FRIZ.

1. Dan

Dižemo se rano, doručkujemo i putujemo prema Zagrebu. Posjećujemo Tehnički muzej u kojem je bilo interesantno. Posjećujemo tvornicu Kraš u kojoj je bilo jako zabavno. Vidjeli smo kako se pravi čokolada i probali smo nove Kiki bombone. Putovali smo i do Eko parka Kraš gdje je bilo divno. Svaka kuća je bila posebna, a parkić je bio zabavan. Veterinar nas je vodio do konja i krava koje su bile jako smiješne. Konje smo mogli  hraniti i dragati ali ne i jahati. čak smo tražili skriveno blago a to su bile čokoladice. Muzli smo i mehaničku kravu, a tko bi najviše izmuzao dobio bi diplomu. Kad smo došli u hotel bili smo umorni. Večerali smo a party smo imali kraći zato što smo morali spakirati svoje kofere za sutrašnji polazak.

1. Dan

Jako je rano, na recepciju stavljamo kofere i idemo na doručak. Iza doručka krećemo prema našem mjestu. Kad smo došli u Split u Jokeru smo ručali i šopingirali. Nakon petodnevne vožnje došli smo u Velu Luku, u moje mjesto, u moj kraj.

„Probijanje leda“ na slapovima Krke          Stjecanje dozvole za upravljanje metlom u vještičjoj metloškoli

Kod tete Ivane Brlić Mažuranić na ćakuli                        Pravljenje anđela u snijegu

Nahranili smo srne u Delnicama

Na kušanju i ocjenjivanju novih Krašovih slatkiša