Autor: Administrator , 11. 11. 2013.

Svake godine pa tako i ove naša škola obilježava svoj dan u spomen na početak nastave u Veloj Luci 10. studenog 1857. g. Ove godine organizirano je sportsko jutro u Plitvinama za učenike od 5. do 8. razreda. Učenici od 1. do 4. razreda bili su u športskoj dvorani. U 9. sati ujutro smo u jednoj veseloj povorci krenuli prema Plitvinama. Kad smo stigli, već nas je čekala glasna i zabavna muzika. Najprije smo se malo odmorili, a onda je krenula zabava. Ženske su igrale odbojku, a dečki nogomet. oko 11. sati je bila marenda. Na kraju je uslijedilo ono što smo svi željno iščekivali -  potezanje konopca. Nikome nije bila važna pobjeda jer smo bili sretni što se zajedno družimo. Posebna atrakcija je bila potezanje konopca protiv učitelja. Naravno da smo ih pobijedili. Unaprijed se veselimo ponovnom druženju i zabavi dogodine. A evo i nekoliko komentara učenika, ali i učitelja:
Jasenka, 5.b: „Odlično mi je, lijepo, zabavljamo se i jedva čekam potezanje konopca.“
Nina, 5.b: „Odlično mi je ovdje i želim da tako bude svima.“
Ivana, 8.a: „Iako sam u osmom razredu, ovdje je lijepo i želim da tako bude svake godine.“
Anonimno: „Trebalo je srediti prijevoz, ali je muzika bila super.“
Učitelj Marko: „Neobično je i zabavno.“
Učiteljica Maja: „Bilo je lijepo i ugodno druženje.“
Ravnateljica: „Vaša radost je i naša radost.“
Moj komentar:“Bilo je veselo. Ovo moramo ponoviti.“

Ivana Dragojević, 8.a

Filmska večer

Povodom Dana škole u petak 8. studenog 2013. učenici od 1. do 4. razreda išli su na premijeru filma „Čudnovate zgode šegrta Hlapića“ u Korčulu.
Iz Vele Luke krenuli smo u 15 sati. Po dolasku u Korčulu kratko smo se odmorili u parku i s nestrpljenjem iščekivali početak filma, koji je počeo u 16.30 sati.
Film nas je toliko oduševio da smo ga na kraju nagradili velikim pljeskom. Nakon filma smo se zadovoljni vratili natrag u Velu Luku.

Anita i Zlatan, 4.a

Istog dana i to po prvi put u našoj školi organizirana je filmska večer. Učenici 5. i 6. razreda gledali su „Gooniese“, a 7. i 8. „Povratak u budućnost“. Filmska večer bila je vrlo zabavna i svima nam je bila lijepo iskustvo. Željeli bismo ovo ponoviti, ali nažalost, nama osmašima teče zadnja godina u ovoj školi i to nas jako rastužuje. Ipak se malo razvedrimo kad pomislimo da je još generacija koje će uživati u sljedećim filmskim večerima i ostalim zabavnim programima u našoj školi. Moj komentar: Film „Povratak u budućnost“ jako me se dojmio.

Nikolina Zlokić, 8.a

Koncert učitelja Osnovne glazbene škole

U ponedjeljak uvečer dogodilo se nešto neuobičajeno u našoj školi. Održan je koncert Osnovne glazbene škole, ali nisu svirali učenici već njihovi učitelji. A došli su ih gledati i tako podržati svi njihovi učenici. Učitelji su tako svojim učenicima za Dan škole poklonili zvonku radost koja se pronijela dvoranom. Bilo je tu i Elize i Ave Marie, vjetar je zamrsio našu kosu, a potom nas je obišao dašak ljeta, neka stara sjećanja i još mnogo toga lijepoga. Na koncertu je bilo jako lijepo i ugodno, ali nas je rastužilo što nije trajalo duže.

Ivana i Nikolina, 8.a