Županijska natjecanja
Autor: Administrator , 7. 2. 2014.

Županijsko natjecanje iz tehničke kulture održano je 7. ožujka 2014. u OŠ Lapad u Dubrovniku. Učenici su se natjecali iz predmeta tehničke kulture u kategorijama elektrotehnike i fotografije. Iz područja elektrotehnike natjecao se učenik 8 razreda Eugen Jobst i postignuo 2. mjesto. U području fotografije učenica Vita Oreb osvojila je također 2. mjesto na županijskom natjecanju. Čestitamo našim učenicima i njihovom učitelju Zdenku Miletiću na postignutom uspjehu.

U petak, 28. veljače održano je županijsko natjecanje iz talijanskog jezika, u školi stranih jezika u Dubrovniku. Sudjelovalo je osam učenika, osmih razreda, iz četiri osnovne škole: Mokošice, Blata, Dubrovnika i Vele Luke. Ispit je započeo u 9 sati ujutro. Bio je dosta zahtjevan i trajao je 90 minuta. Poslije ispita prošetali smo po „Stradunu“, nakon čega nas je učiteljica talijanskog Sandra Sirovica pozvala na objavljivanje rezultata. Bila je jako zadovoljna našim uspjehom. Ona nas je pripremala za ovo natjecanje i zahvalni smo joj na uloženom trudu. Nadamo se da smo ispunili njena očekivanja te da se ponosi s nama. Vita Oreb je osvojila 2. a Marino Franulović 4. mjesto na županijskom natjecanju iz talijanskog jezika. Posebno nam se svidio hotel „Ivka“ u kojem smo prespavali. To je bilo veliko iskustvo za nas. Želimo puno sreće svim ostalim učenicima koji će se ubuduće natjecati i nadamo se da će postići velike uspjehe.

Vita i Marino

Županijsko natjecanje iz fizike održati će se u četvrtak 27. veljače 2014. godine u Dubrovniku. Pozvan je učenik osmog razreda Marko Prižmić u pratnji svog učitelja Vojka Tabaina.

Županijsko natjecanje iz informatike
Infokup 2014. održati će se u petak 21. veljače 2014. godine u OŠ Mokošica u Dubrovniku.
U kategoriji Algoritmi QBASIC sudjeluju učenici:
1. Toni Vlašić,
2. Danijel Cetinić,
3. Fabijan Dragojević,
4. Marko Šeparović
5. Marko Tabain.

Županijsko natjecanje iz vjeronauka održat će se u srijedu 19. veljače u Medicinskoj školi u Dubrovniku. Na županijskoj razini Vjeronaučne olimpijade sudjeluju naši učenici: Vita Oreb, Eugen Jobst, Barbara Cetinić i Marko Šeparović.