Izložba povodom međunarodnog dana muzeja
Autor: Administrator , 16. 5. 2014.

Povodom Međunarodnog dana muzeja u petak,16. svibnja. 2014. u Galeriji Centra za kulturu Vela Luka u 20 sati biti će otvorena izložba grafika talijanskog umjetnika Sandra Bracchitte, a nakon otvorenja izložbe dr. sc. Dinko Radić održat će predavanje „Identitet i kulturna baština-pokretači gospodarskog razvoja“ s početkom u 20:45 h. Osim radova talijanskog umjetnika biti će izloženi i radovi učenika 5. razreda, koji su sudjelovali u 19. Muzejskoj edukativnoj akciji pod nazivom „(BEZ) VEZE“.

Sandro Bracchitta/Biografija:

Sandro Bracchitta rođen je u Ragusi 1966. godine.
Pohađao je studij slikarstva na Umjetničkoj akademiji (Accademia di belle Arti) u Firenci. Godine 1990. završava studij te započinje raditi kao grafičar.
Godine 1992. dobiva stipendiju za specijalizaciju grafike u školi Il Bisonte u Firenci, a od 1993. godine radi u istoj školi kao asistent majstoru Domenicu Viggianu. Iste godine započinje s intenzivnim izložbenim radom.
Godine 1994. pozvan je na Triennale Mondiale di Incisione u Chamalieresu u Francuskoj i pobjeđuje u Cadaquèsu u Španjolskoj na XIV Edizione del Mini Print International.
Od 1994. Do 1997. godine sudjeluje na raznim međunarodnim izložbama, poput XXI i XXII Biennale Internazionale di Grafica Ljubljani u Sloveniji; Il Premio Internazionale „Biella“ di Arte Grafica; la Biennale di Ibiza; la Triennale di Incisione u Krakovu i na Esposizioni Internazionali di Grafica u Budimpešti, u Bitoli u Makedoniji itd.
U Italiji sudjeluje na III Biennale di Incisione di Acqui Terme, a u Fermignanu dobiva prvu državnu nagradu za grafiku „Fabio Bertoni“. 1998. Godine pozvan je na IV Bienale Internazionale u Sapporu u Japanu, na Triennale di Grafica u Tallinu u Estoniji, na Salone Internazionale „Ex Libris“ u Pekingu u Kini, a iste godine osvaja Grand Prix na natječaju Mini Print u Finskoj. 1999. godine dobiva nagradu Giovani Incisiori Italiani Muzeja suvremene umjetnosti (Museo d'Arte Contemporanea Villa Croce) u Genovi.
2001. godine dobiva nagradu Nacionalnog Muzeja moderne umjetnosti (Museo Nazionale d'arte Moderna) u Tokiju, nagradu na Međunarodnom trijenalu ( Triennale di Incisione) u Kanagawi, te nagradu Gradskog muzeja (Museo Comunale) Gyor u Mađarskoj.

2007. godine dobiva nagradu Leonardo Sciascia "Amateur d'Estampes“, a iste godine i Prvu nagradu na Međunarodnom bijenalu (Biennale Internazionale di Incisione ) u Acqui Terme, zatim Grand Prize na Ural Print Trijenalu 2007. godine u Rusiji.
2009. godine dobiva Grand Prize na 2. Bangkok Triennale International Print and Drawing Exhibition Thailand te Nagradu publike na Međunarodnom trijenalu D'Estampe Contemporaine de Trois - Rivieres, Quebec, Canada. Također u raznim prigodama izlaže sa Gruppo di Scicli.
Trenutno radi kao docent na Umjetničkoj Akademiji (Accademia di Belle Arti) u Palermu.
Živi i radi u Raguzi.