Škola u prirodi
Autor: Administrator , 22. 4. 2011.

I ove godine OŠ Vela Luka organizirala je školu u prirodi za učenike četvrtih razreda. Cilj ove terenske nastave bio je upoznavanje prirodno-zemljopisnih, kulturnih i povijesnih obilježja gorskog kraja lijepe naše. Našim učenicima su se pridružili i četiri učenika OŠ Braće Glumac iz Lastova. 30 učenika i 3 učiteljice (Mirjana , Tea i Majda) putovanje su započeli 18. IV.

Prvog dana boravili su na slapovima Krke. Navečer su se smjestili u hotelu „Jastreb“ u Begovom Razdolju koje je poznato kao selo na najvišoj nadmorskoj visini u Republici Hrvatskoj. Drugog dana upoznali su ljepote Ogulina rodnog grada Ivane Brlić Mažuranić. Interes su najviše pobudile brojne legende koje se vežu za rijeke Dobru i vještičju planinu Klek, a poseban doživljaj svim bio je polaganje vožnje na vještičjoj metli. Trećeg dana posjetili su Zagreb. Najupečatljiviji događaj bio je posjet tvornici „Kraš“-a, a ništa manje uzbudljivije nisu bili Tehnički muzej i ZOO Maksimir i ljepote starog dijela Zagreba. Veći dio četvrtog dana proveli su u park šumi „Golubinjak“ pokraj Delnica u razgledavanju i rekreativnim igrama. 22. IV. – peti dan uslijedio je povratak u Velu Luku. Škola u prirodi je ispunila sva očekivanja učenika i njihovih učiteljica.

KOMENTARI UČENIKA:

„Posebno ću pamtiti posjet Zagrebu, Kaptol i Maksimir“ Stipe Padovan

„Najviše mi se svidjelo u Zavičajnom muzeju u Ogulinu gdje smo vidjeli Ivanu Brlić Mažuranić, izgledala je kao stvarna.“ Ivan Dragojević

„Najbolje mi je bilo u tvornici „Kraš“-a i valjda se to svima najviše svidjelo- NJAM!“ Antonio B.

„Meni je sve bilo odlično“ Marko Barčot

„Sve mi je bilo lijepo, a najdraže su mi bile zabave u hotelu“ Tea Žuvela

„SUPERIŠKA!!!“ Barbara Cetinić

„Nisam očekivala da će biti tako dobro!“  Matea Tabain

„Bilo mi je odlično i zabavno!“ Nika H.