Naša mala knjižnica 2022/2023
Autor: Nikolina Borovina, 30. 11. 2022.

U školskoj godini 2022/2023. u projekt su uključeni autori i ilustratori iz čak osam zemalja: Finske, Estonije, Sjeverne Makedonije, Slovenije, Litve, Belgije, Južne Koreje i Hrvatske i čitaju se slijedeći naslovi:

1. Stefan Boonen, Melvin: Kamp Bravo
2. Kestutis Kasparavičius: Božić je! Božić!
3. Grigor Vitez, Peter Škerl: O zecu koji se volio smijati
4. Majda Koren, Damijan Stepančič: Inspektor Joso
5. Aino Havukainen, Sami Toivonen: Tiko i Piko u vlaku
6. Sinikka i Tiina Nopola, Salla Svolainen: Slamka, Šlapica i vragolasta školarka

O zecu koji se volio smijati

Treća radionica Naše male knjižnice održana je u utorak, 24. siječnja 2023.
Čitali smo priče našeg poznatog pisca za djecu Grigora Viteza. Bilo je smijeha u priči O zecu koji se volio smijati i svi su htjeli imati Olovku iz sna koja sama piše domaće zadaće.
Nakon čitanja priča, razgovora o piscu, ilustratoru, likovima, poučnim, zanimljivim i šaljivim tekstovima učenici su rješavali kreativne knjižice. Istraživali su zanimljive podatke o Hrvatskoj, povezivali likove iz priče sa njihovim osovinama, zamišljali različite završetke priče, ispunjavali premetaljke i crtali.

Božić je! Božić! – 2. radionica

U utorak, 20. prosinca održana je druga radionica u sklopu projekta Naša mala knjižnica u kojoj su sudjelovali učenici četvrtog razreda. Nakon prve radionice u studenom, kada se čitala knjiga Kamp bravo ovaj put su se prigodno čitale božićne priče Božić je! Božić! litvanskog pisca Kestutisa Kasparavičiusa.
Prije čitanja razgovarali smo o božićnim običajima a zatim smo čitali priče, razgledavali ilustracije, učili nove riječi i nakon toga rješavali kreativnu knjižicu. Naučili smo neke zanimljivosti o Litvi, bojali litavsku zastavu i pjevali božićne pjesme glasovima različitih životinja.

Kamp Bravo - 1. radionica

U utorak, 22. studenoga održana je prva radionica u sklopu projekta Naša mala knjižnica u kojoj su sudjelovali učenici 4B razreda. Zajedno smo čitali strip-knjigu Kamp Bravo beligijskog autora Stefana Boonen i ilustratora Melvina.
Upoznali smo se s autorima i ilustratorom te puno naučili o Belgiji i njezinoj povijesti, kulturi, književnosti te prepoznatljivim spomenicima. Kamp Bravo vrlo je zanimljiva knjiga o dječaku Teu kojem se ništa ne da i koji prvi put dolazi u kamp gdje upoznaje dječaka Jackya s kojim postaje prijatelj.
Kamp Bravo je lijepa priča o prijateljstvu, pomaganju, povjerenju, ohrabrivanju i zajedništvu. aktivnostima i radionicama.

Fotogalerija